fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Studium v Usa

22 srp 2008, 08:43

Podle amerických regulí může zahraniční student navštěvovat státní střední školu po dobu jednoho roku s tím, že hradí náklady svého studia. Toto omezení se netýká soukromých škol, tam lze studovat i více let, ale předpokládám, že Tobě jde stejně asi jen o rok. Soukromé školy jsou ale výrazně dražší.

Toto studium se uskutečňuje na studentské vízum F-1. Více k vízu a omezení na jeden rok pro "public schools" na http://www.travel.state.gov/visa/temp/t ... _1268.html.

K vystavení F-1 je ale nutné, aby škola měla oprávnění vydávat formulář I-20 a byla zapojená do monitorovacího systému studentů SEVIS. A to je háček, protože běžná státní americká střední škola tohle oprávnění mít nemusí a jeho zařízení stojí nějaké peníze. Soukromá škola na tom může být podobně.

Asi bych začal tím, že bych příbuzné požádal, aby zjistili, jaké školy jsou jsou v dostupném okolí. A to jak státní, tak soukromé, a aby se zeptali, zda bys tam mohl jako cizinec rok studovat a zda by tedy byly schopny vystavit I-20.

Pokud žádná škola v okolí nebude schopna I-20 vystavit, pak je třeba zvážit alternativy, např. jet tam přes agenturu, která umožňuje výběr rodiny, jak tady psal Mirkinho.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

simi.69T
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2008, 18:51

Re: Studium v Usa

24 srp 2008, 20:35

A kdybych tady přerušila studium a na rok tam odjela na turistické vízum, které mám. Ta škola na kterou bych chodila pouze na angličtinu, nevyžaduje žádné povolení či formuláře. Jde jen o to, jestli bych kvůli tomu měla problémy tady, že jsem zmizela..? O vše ostatní by se postarali ty známí..

ailiniel
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2008, 10:30

Re: Studium v Usa

25 srp 2008, 10:50

Ahoj aoj... Chtěla bych se zeptat... Teď budu nastupovat do třeťáku a na čtvrťák bych chtěla do USA na high school... Problém je v tom, že jsem narozena 13.5.1990 a už na to u S.A. budu stará... Nevim, co mám dělat.. Můžete ěnkdo poradit? :)

Díky moc

Peto
Příspěvky: 35
Registrován: 01 črc 2008, 20:28
Bydliště: www.exchangeusa.sk
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Studium v Usa

26 srp 2008, 01:20

ist na pol roka cez agenturu alebo si vybavit skolu bez agentury.
tretia moznost je ostat doma a nikam neist :lol:

Zpět na „Před odjezdem“