Pumkin
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2007, 23:28

Studium v Usa

07 lis 2007, 23:34

Ahojky vsem,
rada bych se zeptala,jestli nekdo nema zkusenosti za studiem v Usa s tim,ze si sam nasel rodinu.Muj pripad je ,ze ziju v Usa a moje sestra,ktera je tet na gymlu by chtela prijet studovat na stredni za mnou.(asi na rok) Jde mi o to co si ma zarizovat a co mam zarizovat ja pro ni.Nechce se nam platit desitky tisic pres agenturu. :-) Mate nekdo zkusenosti?Diky moc za odpovedi.

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Studium v Usa

08 lis 2007, 04:07

Tema bylo presunuto do obecne diskuze. Podivam se, jiz jsem o tom nekde na netu cetl, ale ted si nemohu vzpomenout, kde to bylo. Ale jako nejlepsi reseni vidim, aby bydlela s tebou (pokud je to tedy mozne). Nejlevnejsi, nejmene starosti, idealni, pokud v usa zijes.

Pumkin
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2007, 23:28

Re: Studium v Usa

09 lis 2007, 01:59

Diky za odpoved.Prave o to mi jde,ze chci aby byla se mnou,ale nevim jak to presne funguje...Vubec to nechci resit pred agenturu.Myslis,ze to funguje tak,ze sestra bude mit bydleni u me a normalne se na rok prihlasi do skoly?

tomashl
Příspěvky: 2
Registrován: 09 lis 2007, 04:59

Re: Studium v Usa

09 lis 2007, 05:10

ja bych rekl ze ano. na gymplu na rok prerusi skolu - nepotrebujou zadny potvrzeni od agentury , bydlet bude u tebe a normalne bych ji prihlasil na skolu ve statech, nenapada me jedinej problem ......... teda mozna vizum, jelikoz na turisticky vizum je mozno ve statech zustat tusim jen pul roku, i kdyz plati 10let??? zatimco studentsky vizum ma platnost jen rok, ale muzes tu byt celou dobu .......... nejsem si jistej, ruku do ohne bych za to nedal, ale zajimalo by me to tez...

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Studium v Usa

09 lis 2007, 05:33

Tak nejlepsi se bude zeptat primo ve skole, kam by tvoje sestra chodila. Kdyz jsem prijel do Kalifornie, objeli jsme par skol v okoli a nasli pro me misto. Takze to vypadalo, ze jsem si vlastne nasel skolu sam. CIEE (americka organizace) me jenom zastresovala. Ve skole ti radi vsechno vysvetli. Vizum bude slozitejsi, ale nejlepsi je zavolat primo na ambasadu nejlepe v praze a zeptat se. Kdyz vizum projde, nemel by byt problem studovat v USA. skola ma povinnost prijmout studenta, pokud zije v jejim distriktu. To neplati sice pro exchange studenty, ale skola se vzdy snazi vyhovet. Kazda ma totiz stanoveny limit vymennych studentu na skole. Kdyz ale vsechno zaridis dopredu, myslim ze to projde. Urcite pak poreferuj, jak ses to cele vivinulo. Docela me to zajima.

daalbarizer
Příspěvky: 14
Registrován: 15 lis 2007, 13:42

Re: Studium v Usa

16 lis 2007, 09:11

Jak rekl pepperos - najit vhodnou skolu, poptat se a jestli bude bydlet s tebou, zbyva uz "jen" vybavit viza a jine potrebne doklady. Hodne stesti a urcite neco o tom pak napis.

rendapech
Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2007, 22:12

Re: Studium v Usa

02 pro 2007, 04:47

edited
Naposledy upravil(a) rendapech dne 08 dub 2016, 15:26, celkem upraveno 1 x.

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Studium v Usa

02 pro 2007, 19:20

Jak jsem jiz rikal. ja jsem vsechno resil az na miste. nejlepsi je osmelit se, udelat si hodinku cas a zajit do skoly. Zeptat se, jak to vsechno probiha. Kdyz jsem prijel do Kalifornie, objeli jsme nekolik skol a u jedne nam rekli, ze maji misto. rodina vyplnila ruzne dokumenty a hned dalsi den jsem nastoupil do tridy. ty dokumenty presne nevim a asi v kazdem state to je jine.

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Studium v Usa

09 úno 2008, 23:06

Napriklad agentura CCI Exchange ma moznost vybrani vlastni rodiny a jeste za to daji slevu 200 $ . Rozhodoval jsem se mezi nimi a SA, nakonec SA vyhrala, a ja uz ani nevim proc, asi serioznost...

simi.69T
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2008, 18:51

Re: Studium v Usa

21 srp 2008, 18:59

Ahoj, mám velký problém..
Studuji tady v ČR Střední školu, teď v září jdu do 3.ročníku, chtěla bych ale studium přerušit a letět do Ameriky, zdokonalit jazyk na nějaké škole, mám tam známý, u kterých bych mohla bydlet a chodit tam na angličtinu do školy. Mohli byste si poradit, co a jak mám teď dělat? Vízum asi studenstký? Nemám o tom ani páru, co všechno to obnáší, ale budu moc ráda za každou radu. Hlavně když tam pojedu bez agentury, sama na sebe, tak jak to bude tady s placením poplatků? Sociální, zdravotní?

Zpět na „Před odjezdem“