emily07
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2011, 09:47

Motivační dopis

18 led 2011, 11:59

Ahoj,
potřebovala bych pár rad ohledně motivačního dopisu. Mám představit sebe a své okolí, napsat, jaké předměty mě baví, co dělám ve volném čase. Ale ještě nikdy jsem motivační dopis nepsala. Můžu tam třeba psát, že když jsem byla malá, navštívila jsem USA a velice mě to zde nadchlo, přála bych si tam studovat atd..? A když mám představit své okolí, stačí když napíšu, kolik mám sourozenců nebo ještě něco o nich? Aby to pak nepůsobilo jako nějaké vyprávění o rodině :lol: A ty zájmy... mám napsat, že mě baví např. tanec, je to úžasné, dokáže vyjádřit mé pocity... nebo mám jenom napsat, že mě baví tanec, zpěv, lyžování. To mi přijde ale takové moc stručné a nějak to nemotivuje. :D

Děkuji

Zuzina
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2011, 09:06

Re: Motivační dopis

23 úno 2011, 09:06

Ahojda, jde o to, jestli píšeš motivační dopis rodině nebo škole. U tý rodiny to samozřejmě může být volnější. U tý školy trošku pozor, ale s tím nemotivováním máš pravdu... ideální je taková zlatá střední cesta (což ti tedy asi moc nenapoví). No ale prostě chce to vysvětlení, proč tě ten a ten předmět baví a tak, ať to není tak suchý... s tím tancem, tam bych ale to vysvětlování nepřeháněla, aby nebylo delší než to vysvětlování u těch "důležítějších" věcí... No snad jsem ti to trochu pomohla ;)

KenyG
Příspěvky: 8
Registrován: 18 úno 2011, 15:47

Re: Motivační dopis

23 úno 2011, 18:33

Dobrý den
Chci získat nějaké informace ohledně studium v zahraničí.
Ovšem mí rodiče nejsou na takové studium,až tak finančně nákladní.
Právě bych to chtěl přes stipendium,ale vůbec nevím jak začít,ani jak pokračovat.
Mohl/a by jste mi nějak napsat,kde jak bych měl začít?

Předem děkuji

Zpět na „Před odjezdem“