Terez
Příspěvky: 10
Registrován: 26 led 2008, 16:34
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele: ICQ

Mobil a počítač do USA

28 kvě 2008, 15:21

já se hrozně omlouvám, nejspíš už to tady asi bude .. ale .. jak jste to vyřešili s počítačem a s mobilem? kupovali jste si ho až v Americe, nebo jste tam už jeli s ním? .. já se trošku bojím toho, že budu úplně neschopná a nějak si to tam nedokážu zařídit .. třeba mít tam i net a pod ..
díky za případnou odpověď :)

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Otázky a odpovědi

28 kvě 2008, 15:55

Takže- mobil: jestli si chceš vzít mobil odsud, musí být odblokovaný pro všechny sítě (jestli nemáš mobil zváhodněný od nějakého operátora tak by to mělo být tak, kdyžtak se to dá i dodatečně odblokovat snad za 200 Kč v různých bazarech apod.) a navíc musí mobil fungovat v pásmu 1900 MHz ( tzv. Triband GSM), které je používané v USA. Jinak myslím si že mobil si koupím až tam i s americkou sim kartou, četl jsem že mobily a elektronika celkově je celkem levná.
Počítač a internet: notebook já osobně beru z domova, ale kdybych ho neměl doma, nechal bych koupi až do USA, dobrá cena je dobrá cena. Internet, pokud ho tvoje rodina nemá, by měl být přístupný ve škole, pochybuju, že je v americe škola, kde internet není. A než si zařídíš internet do domu, používej školní a máš to. Jinak domluv se na tom kdyžtak s rodinou, nejlépe už mailem. ;) snad jsem odpověděl dostatečně, kdyby ne, ještě se ozvi, jsem k dispozici :D

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Otázky a odpovědi

28 kvě 2008, 15:55

jo a jestli tvůj mobil je GSM Triband, to si ověř třeba na http://www.katalogmobilu.cz ;)

Terez
Příspěvky: 10
Registrován: 26 led 2008, 16:34
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Otázky a odpovědi

28 kvě 2008, 17:07

mirkinho, děkuju :-) .. zatím mi to stačí, ale já zas s něčím přijdu, tím jsem si jistá :oops: :lol: .. věci, týkající se techniky jdou mimo mě .. ale nějak si budu muset poradit no .. ještě jednou děkuju, zatím :-)

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Otázky a odpovědi

29 kvě 2008, 06:30

Skvělý nápad. Mobil a počítač by si zasloužil vlastní článek. Já mám tolik nápadů na články, jenom nemám čas kdy je napsat. ale budu se snažit. :-)

Martin
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2008, 13:47
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Mobil a počítač do USA

31 kvě 2008, 12:56

Taky mam dotaz k mobilu a počítačům. Předpokládám že v usa si budu muset koupit jejich simku, ne? S tou českou by se to asi hodně prodražilo. Zatím jsem ale nevyřešil jak to udělat s internetovym bankovnictvim (možná že už řešim kraviny ;) , ale pro ty co to neznají: když máte účet v čr a budete si ho chtít řídit přes net, z důvodu bezpečnosti vám přijde na mobil sms s kodem, který přepíšete na netu. Tj osoba která by vám kradla z účtu by musela mít i váš mobil) Tak doufám že i když si mobil odblokuju na sítě (kupoval jsem ho u vodafonu) tak že si do něj budu pak moct opět vložit tu moji starou českou sim.

No a k počítačům: Slyšel jsem že amíci spíše využívají Apple, tj je asi lepší si tam vzít notebook z domova s windows než to tam pak řešit ,ne?. Asi bych to zvlád, ale ty starosti s tim..

Jak ste to udělali vy co už tam jste? :)

Dík

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Mobil a počítač do USA

01 čer 2008, 02:15

amici povetsinou pouyivaji apple a pote co jsem je nenavidela mi tedka prijdou pomerne privetive a docela bych jeden brala - je to s nimi jednoduzsi a windowsy maj taky

jinak pokud mate notas doma tak si ho klidne vemte, tady vyjdou pomerne levno a tak se to vyplati ale neni to nutnost si tu nejaky kupovat
daj se v klidu sehnat i PC s windowsy
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Mobil a počítač do USA

02 čer 2008, 07:19

jo, staci si koupit predplacenou simku, mobil muzes pouzivat vlastni (pokud neni zablokovan pro konkretniho operatora). Ja to s internetovym bankovnictvim delam tak, ze prehodim moji simku (mam roaming) necham si poslat kod, opisu ho a pak zase pouzivam americkou simku. Neni to problem.
Windows a apple jsou pomerne kompatibilni. Nevidim problem. Navic okolo me maji lide vetsinou oboje, ale spise windows.

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Mobil a počítač do USA

04 čer 2008, 13:56

Mam ted cerstvou zkusenost s mobilem: v RadioShack, coz je siroce rozsireny obchod s elektronikou, se daji koupit mobily s predplacenou kartou, neco jakou u nas Go nebo Twist, v siti (bude to asi sekundarni sit vyuzivajici jineho velkeho operatora) Trumpet nebo Virgin USA. Mobily stoji od 5 do 50 dolaru. Za 20 jsem poridil docela dobre vecko LG i s bluetooth. Vse aktivuji v obchode.

Dobre na tom je, ze mezinarodni volani z techto mobilu je mnohem levnejsi nez z ceskeho roamingu, do CR 15 centu za minutu!

Takze urcite si v USA bud poridte novou SIM nebo vyse zmineny predplaceny kredit. Pokud budete pouzivat svujtelefon, pak jen je treba se ujistit, ze umi americkou frekvenci 900, ale vetsina novejsich telefonu, co se prodava v CR, je triband, tedy krome dvou evropskych maji i jednu americkou. Ale pokud nechate mobil doma, nic se nedeje. V USA je mozno levne poridit novy.

Elektronika je obecne dneska v USA diky skvelemu kurzu o dost levnejsi, bezne 20-30 procent mene nez u nas. Takze pokud planujete koupi notebooku, digitalniho fotaku atd., je lepe to nechat az do USA.

Pokud si neco povezete, nezapomente, ze v USA jsou jine zasuvky a taky jine napeti (110 proti nasim 220). Vetsina notebooku a nabijecek dneska umi zpracovavat obe napeti, coz ale neplati o pristrojich, ktere nemaji transformator, jako je treba fen atd. Proto u notebooku nebo nabijecky by mel stacit jenom adapter, ktery umozni, abyste se dostali do americke zasuvky. Asi je lepsi ho koupit u nas, myslim, ze ji maji napr. v Datart. V USA spis koupite adaptery z americke zasuvky na evropskou. Adaptery se casto prodavaji i na letistich, na letisti ve Washingtonu stal univerzalni adapter pro pouziti kdekoliv na svete 25 dolaru. V Evrope 25 euro... Ale neni jiste, ze budete mit cas behat po letisti a neco shanet, takze radeji si to kupte predem.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Mobil a počítač do USA

04 čer 2008, 16:31

shaneni adapteru jsem venovala jedno skoro cele odpoledne a nakonec sem to pak stejne koupila dva bloky od bytu a pouzila jen parkrat jelikoz sem si toho moc zasuvkoveho nevezla
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Zpět na „Před odjezdem“