Nika
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2009, 12:52

World experience

30 zář 2009, 12:59

Chtěla bych vědět, jestli s ní má někdo zkušenosti?

martas007
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2009, 14:00

Re: World experience

04 lis 2009, 15:19

Doporučuju spíš YFU - Youth for understading. WE prý posílá většinou jen do Montany. Je to tam sice hezký,ale YFU má opravdu k dispozici celou Ameriku. V USA se teď snižuje počet volných míst na školách, a tak fakt záleží na výběru organizace. Podívej se na stránky YFU USA nebo i na youtube a jejich videa...

m4luke
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2008, 22:36

Re: World experience

04 led 2010, 00:10

S WE mam velmi dobre zkusenosti. Opravdu skvele me pripravili na vsechno dulezite, co me v USA cekalo. Je to relativne mala organizace, ma super koordinatory, kteri se o tebe opravdu staraji a poradaji ruzne akce a vylety. Vetsina studentu je umistena v zapadni casti USA, zejmena ve statech CA, NV, OR, WA, MT... Pripadne dotazy se pokusim zodpovedet ;)

mispulka
Příspěvky: 9
Registrován: 04 bře 2010, 19:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: ICQ WLM

Re: World experience

05 bře 2010, 15:33

Chtěla bych se zeptat hlavně na těch 100$ měsíčně - to vážně poskytnou každý měsíc takovouhle sumu? A dá se z toho teoreticky vyžít (ve smyslu stravy ve škole)?
Vzhledem k tomu, že bych chtěla někam do WA, by mi ten omezený okruh ani nevadil (ba naopak), spíš mě děsí vzhled jejich stránek a ani obsah informací není zrovna na pochvalu. Jak je to s tím jejich "přeodjezdovým seminářem" - co přesně to znamená? A je v USA dostatečně koordinátorů (a rodin, kdybych chtěla změnit domov)?
Letošní cena (2010/2011) je 5500$, což se mi zdá dost málo (sice je to bez letenek, ale i tak..), takže pořád čekám nějakou boudu. Je ta jejich omezená působnost jediná vada?

Geor
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2009, 21:01

Re: World experience

22 bře 2010, 17:35

No s AYUSA ten pobyt nestal o moc vic (tusim $5900 vc. SEVIS fee). AYUSA v tom ma uplne vsechno krome letenky a kapesneho (samozrejme :)). Ale jestli ti z toho vyplati zpet celkem $1000, tak uz je ta cena celkem nizka.

m4luke
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2008, 22:36

Re: World experience

08 čer 2010, 15:34

WE zadnou "boudu" nema. Ta nizsi cena je mozna toho duvodu, ze jsou neziskovka a jako jedna z mala agentur jsou nekde v USA zaregistrovani a diky tomu dostavaji dotace (proto tech $100 pro studenty z postkomunistickych zemi). Vyzit se s tim da jedine pokud si odepres vetsinu spolecenskeho zivota nebo budes mit opravdu stedrou rodinu nebo budes bydlet nekde, kde je fakt levno. Koordinatoru je dostatek a vsichni, se kterymi jsem mel moznost se setkat, byli skveli. S dostatkem rodin budou mit v poslednich letech problem asi vsechny agentury (predevsim kvuli ekonomicke situaci).

Zpět na „Agentury“