Stěpi
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2009, 00:14

Získání stipendia pro dvě osoby

04 led 2009, 00:19

Ahoj
Neví někdo jestli je možné získat na nějaké střední škole v US stipendium pro dvě osoby. Chystáme se z kamarádem obeslat pár škol a zajímalo by mě jeste je vůbec nějaká šance na přijetí a jestli má vůbec cenu to obesílat? Děkuji moc za každou odpověď

Hittman
Příspěvky: 13
Registrován: 10 čer 2008, 21:24
Bydliště: Indianapolis/Praha
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Získání stipendia pro dvě osoby

04 led 2009, 14:51

Uprimne jsem o nicem takovem jeste neslysel, neznamena to ale ze to neexistuje:D

Ad. Je to vase rozhodnuti ale ja bych pobyt s kymkoliv kdo mluvi tvym rodnym jazykem nedoporucoval. Bude te to odtrhavat od mistnich lidi a bude pro vas oba mnohem horsi se zaclenit do dane spolecnosti. Ted si asi rikas ze se tomu vyhnete a ze tam budete spolu jen aby se vam tolik nestyskalo atd. ale ver mi ze pobyt zvlast vam da kazdemu o 200% vic ;)

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Získání stipendia pro dvě osoby

04 led 2009, 22:59

urcite to mozne je ale jako jedinec budete mit vetsi sanci na ziskani velkeho stipendia
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Luca
Příspěvky: 46
Registrován: 06 lis 2007, 18:57
Bydliště: Dobříš/Grand Marais
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Získání stipendia pro dvě osoby

07 led 2009, 15:19

souhlasim sice si pokecate, ale nemate sanci chytit ajinu ja tu sem 4 mesicem a pred tydnem jsem potkala kamaradku z cech a uvedomila jsem si, ze bych se vubec nic nenaucila, protoze bych nepotrebovala mluvit v ajine

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Získání stipendia pro dvě osoby

30 led 2009, 11:35

I kdyz jste dve osoby, musite se prirozene uchzet o stipendium kazdy (kazda) zvlast sama/sam za sebe. Muzete se hlasit oba/obe na jednu skolu ci do jednoho programu, ale muze stat, ze jednu prijmou a daji stipendium a druhou ne. Nelze se hlasit jako "balicek" dvou studentu.

Napadlo by vas hlasit se ve dvou, kdybyste se hlasili na ceske skoly? Asi ne...
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na střední škole“