Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Americká maturita

06 črc 2008, 13:17

urcite by sis tomohla vyhadat ale jde o to jestli ti uznaji nejake kredity odsud, protoze pokud ne tak je to naprosto nemozne aby se ti to povedlo

jo a k americke maturite, pote co obdrzite papir o ukonceni stredni skoly staci zajit na nejaky urad (ktery si nepamatuju jak se jmenuje) a zazadat o nostrifikaci maturity a oni vam potom prideli skolu na ktere budete delat maturitu z cestiny
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Martin
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2008, 13:47
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Americká maturita

10 črc 2008, 13:01

Pořád mi to neni jasné s tou maturitou. V USA budu senior a nakonci roku si udělám tu jejich maturitu. Pak přijedu zpátky, tady na úřadě mi to nostrifikují a pak půjdu dělat někam maturitu jen z ČJ?? S mojí školou to nebude mít nic společnýho? A když si v USA navolím předměty typu hudební nástroj, divadlo, fotografování, posilovna a "učení" téměř vynechám, tak budu mít maturitu z těchto předmětů? Jedu do USA tenhle rok (co tenhle rok, odlítám za 14 dní :shock: :mrgreen: ) , trochu se bojím aby se to ještě nezkomplikovalo jak chtěj předělávat od roku 2010 (myslim) tu novou maturitu.
No a když to všechno půjde takhle dobře a budu mít maturitu až se vrátim, budu moct odejít ze školy?? Pochybuju že udělám rozdílovky, tj po mém návratu z USA půjdu asi do třetáku. Představa že mam pokoj, to by byl teda nářez :D. A ještě jeden dotaz mam: až se vrátim, budu mít maturitu (snad teda) a budu si chtít udělat maturitu třeba z němčiny, kterou v USA mít nebudu, tak musim čekat do čtvrtáku, že? Nejde to asi nák obejít jako s tou češtinou. (tohle je spíš teoretická otázka, to že tu nj nebudu umět je jiná věc :mrgreen: )
Moc děkuju za odpověd, zeptal jsem se na všechno na co asi jde ale tak doufám že to pomůže i jiným.
Martin

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Americká maturita

11 črc 2008, 09:38

no takovehle predmety si sice mozna budes moct navolit ale proto abys mohl odmaturovat musis mit splnene kredity a zalezi jen na skole jestli ti uzna nejake z cech - ja treba musim delat vsechny kredity z literatury a dva z historie abych mohla odmaturovat, protozemi tyhle skola neuznala

pokud ti americky reditel da papir o absolvenci tak si o nostrifikaci zazadat muzes

pravdepodobne muzes skladat maturu i z neceho jineho, na to sem se neptala
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Americká maturita

15 črc 2008, 23:06

Hodně záleží na náhodě, jakou budeš mít školu, jaký předměty a jakou úřednici pak dostaneš v Čechách. Maturita je státní záležitost a s tvojí bývalou střední nemá co dělat.

MartinF
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2009, 23:47

Re: Americká maturita

27 led 2009, 23:54

pepperos: a jakou urednici si ty dostal? to to fakt zalezi jen na nich?

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Americká maturita

28 led 2009, 05:03

Pokud nemas matiku a nejakou science tak ti maturitu pravdepodobne neuznaji - hlavne pokud bys tam byl treba jen na cesky tretak (tedy odjel po druhaku) - v cr musis, pokud vim dobre, mit vsech 13 rocniku
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

vovox1
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2008, 23:28

Re: Americká maturita

16 úno 2009, 14:51

Ahoj,
tak jsem se bavil s urednici i reditelem a maturitu z usa neuznaji.
Doopravdy musi byt vystudovano 13 rocniku.
Ja tam pojedu na tretak a i kdybych mel maturitu odtamtad,
tak nejspis budu muset (pokud slozim rozdilovky) jit do ctvrtaku
a pak normalne maturovat jako ostatni. Jeste k tomu tu blbou statni maturitu :D .
Nebo mate nekdo jine zkusenosti?

MartinF
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2009, 23:47

Re: Americká maturita

16 úno 2009, 20:10

Tohle tema je skoro az mysticke. Kazdy tu tvrdi neco jineho, nekde se tu pohybuji lide kterym se to povedlo a usetrili rok a pak jsou tu dalsi co ne.
Pokud by o tom nekdo mohl napsat clanek tak bych byl (a urcite i ostatni) opravdu vdecen. Pobyt v usa se mi chyli ke konci a zacinam to resit.

tady je muj poznatek:
Od usa skoly musite dostat diplom (a nebo papir potvrzujici ze jste ukoncili stredni vzdelavani) a papir s rozvrhem. Tyto dve veci musite v USA nechat overit (nostrifikace)
V cr zajdete na ministerstvo (je to podle bydliste) a tam se pokusite presvedcit urednika ze mate maturitu. Kdyz bude hodny a nebo mu date prachy :) tak vam naridi maturitu z CJ, jakozto povinny predmet v cr ktery ste nemeli na high school. Ta nema s vasi stredni skolou v cr nic spolecneho, kona se nekde na ministerstvu take.

Nejvetsi problem je pry v urednikovi, udajne to zalezi vse na nem. Neco se pak o tom take pise v ASSE prirucce.

vovox1
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2008, 23:28

Re: Americká maturita

16 úno 2009, 20:42

To jsem si taky myslel. Ale ta ženská na ministerstvu mi řekla,
že i to uznání maturity závisí na škole a ne na nich.

Každopádně článek bych taky uvítal ;)

_ditulik_
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2009, 11:07

Re: Americká maturita

16 úno 2009, 20:55

tu knížku od ASSE mám a tak vám to klidně přepíšu jestli chcete ...;)

Zpět na „Studium na střední škole“