KenyG
Příspěvky: 8
Registrován: 18 úno 2011, 15:47

Prosím poradte

22 úno 2011, 09:45

Ahoj
JSem v 8.třídě a přemýšlím o střední,zamlouvala by se mi v USA,ale nemusí to am být např.v UK CANADě taky apod.
Prostě zahraničí.
AKorát vůbec,ale vůbec nevím jak na to.Chtěl bych to formou stipendia.
Může mi někdo pomoc jak na to?
CHci vědět kam napsat,jak napsat,co napsat.
Dále bych chtěl vědět co po mě bude škola chtít.
Dále když budu dávat tedy příhlášku v 9.třídě na střední,jak jí mám dát.?Pokud by mě vzali teda na tu v zahraničí.
Dále bych chtěl vědět jak to funguje v zahraničí,jestli někdo má skušenosti.Jestli je to upe jiný než tady ČR.
Jestli jsou v tom roce možnosti odletet domů třeba na Vánoce nebo na prázdniny.
Dále jak je to s angličtinou.JAk jí musím umět a jak jí budu umět po roce.


Předeem thank You very much :D

Sasha
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2010, 11:48

Re: Prosím poradte

25 úno 2011, 15:18

Ahoj,
Já jsem letos v prváku a hlásím se na internátní školu v americe (tzv. boarding school). Máš tady o tom spousty článků, tak se koukni.
Jinak ve zkratce...Máš spoustu času, což je dobře, takže letos se zaměř na mimoškolní aktivity. Jestli jsi dobrej v nějakym sportu nebo umění, tak je to super, to oni hledaj. Taky si zkus sehnat dobrovolničení - já třeba jednu hodinu týdně doučuju kluka v dětskym domově matiku. Taky se snaž mít dobrý známky na vysvědčení. Najdi si školy na www.boardingschoolreview.com a na www.petersons.com. Zadej tam ty nejdůležitější kritéria co bys chtěl na škole (místo, zaměření, náboženskáXnenáboženská atd.) Někdy v září těm školám napiš e-mail. Řekni jim něco o sobě, trochu se i vychval ;) a zeptej se jestli by ti jako zahraničnímu studentovi mohli dát stipendium. Napiš jim kolik tak přibližně máte příjem a kolik si teda přibližně můžeš dovolit. Ty školy co ti odpoví kladně si pořádně projdi a postupně vyber ty, co se ti líbí nejvíc. Zeptej se jich taky, jaký testy po tobě budou chtít - SSAT rovnou zavrhni, pokud máš normální angličtinu tak je neuděláš. Ale dost škol chce jenom SLEP nebo TOEFL. SLEP test neni nijak moc těžkej, já ho měla na skoro 90%. Nakonec si vyber třeba tak 3 školy, kam se přihlásíš. S těma zůstaň v kontaktu a vyplňuj přihlášky. Ty zahrnujou i esej v angličtině, doporučující dopisy od učitelů atd. Asi po tobě budou chtít i pohovor přes Skype nebo telefon. Nakonec vyplníš i žádost o finanční pomoc. Většina škol má uzávěrky přihlášek začátkem února.
Na tvoje otázky:
V česku už budeš mít povinou školní docházku za sebou, takže je to v pohodě. Přihlášku ti oni buď pošlou nebo si jí stáhneš na jejich stránkách.
Na prázdniny i na Vánoce samozřejmě odletět můžeš.
Angličtinu po tobě nebudou chtít tak skvělou. Je tam spousta studentů z Asie, který uměj anglicky určitě míň než ty ;). Musíš ale složit ten test angličtiny, to po tobě budou chtít asi všichni. Když už tam budeš tak se anglicky naučíš, to neni problém a to i ty školy věděj. Co jsem slyšela tak po pár měsících už s angličtinou nemáš problém a do roka začneš myslet v angličtině.
Tak hodně štěstí ;) Dyžtak se mě klidně na něco zeptej.

KenyG
Příspěvky: 8
Registrován: 18 úno 2011, 15:47

Re: Prosím poradte

25 úno 2011, 20:12

[quote="Sasha"]
Chci se ještě zeptat.
S tím dobrovolničení.A to je důležitý,také bych to měl zmiňovat v té zprávě na tu školu?
a DOBRÝ ZNÁMKY SE rozumí nejhůř jak?Jaký průměr?
Dále se chci zeptat,jak jsou ty testy těžké ty lehčí.
A zda si už byla testována atd.No prostě jestli už jenom čekáš jen na to až tam odletíš.
A jak si na to s angličtinou ty?Já chodím do 8.třídy a mám 1 a chodím ještě do jazykovky.
Mohl bych žádat o FULL stipendium?No mohl asi jo,ale jaká je pravděpodobnost,že mi mi můžou poskytnou 100%

A jestli si měl/a ten pohovor o čem mluvili?
Do jaké skupiny v angličtině bych měl patřit?


Předem moc děkuji Sasha

Sasha
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2010, 11:48

Re: Prosím poradte

25 úno 2011, 23:52

Samozřejmě nemusíš dobrovolničit. Je to prostě jenom něco navíc co ti ale celkem dost přidá body. Američani se celkově až tolik nezajímají o prospěch, dobrých studentů se jim tam hlásí spousty, ale hlavně o mimoškolní aktivity. Pokud dobrovolničit budeš tak to v mailu klidně zmiň, ale hlavně to napiš do přihlášky ;)
Známky bys když seš na základce neměl mít horší než dvojky, ale pokud máš i nějakou 3 tak to taky vůbec nevadí. Já měla loni jednu trojku protože jsem na gymplu a myslím že to vůbec nevadilo.
Testy SLEP my nepřišly moc těžký, jsou to testy co musíš složit i když jedeš s agenturou. Dohodni se s agenturou že si u nich složíš jenom test ale nepojedeš s nima, já se dohodla s Coolagent. Měla jsem 86% což fakt bohatě stačí, ta škola chce jenom vědět že se nějak zvládneš domluvit. AJ se učím 8 let.
Já už mám přihlášky odeslaný a tak do měsíce mi má přijít rozhodnutí :)
Ty vlastně požádáš o financial aid, oni tě nejdřív přijmou, a potom se budou snažit ti sehnat peníze. To, kolik dostaneš záleží na tom, kolik má škola peněz, kolika studentům bude ještě stipendium dávat a taky na kvalitě tvoří přihlášky. To že ti daj 100% ti nikdy nezaručej, ale určitě šance je (taky to potřebuju :D)
Pohovor bylo takový povídání, nic strašnýho, chtěj tě hlavně poznat. Ptaj se třeba co tě baví, kdo je tvuj vzor a tak :)
V angličtině bys měl být tak středně pokročilý ale nedovedu to fakt odhadnout. Když seš na jazykovce a máš 1, mělo by to být v pohodě.

KenyG
Příspěvky: 8
Registrován: 18 úno 2011, 15:47

Re: Prosím poradte

26 úno 2011, 09:37

[quote="Sasha"

Aha.A jak je to s těma zkouškama?
To mám nějaký agentuře napsat jakože bych snima jel?A já udělal testy a pak jim řeknu hmm tak nepojedu :D
Anebo jim normál napíšu,že si chci udělat test,ale nepojedu?

Dále se tě chci zeptat na ty školy.Ani na http://www.boardingschoolreview.com ani na http://www.petersons.com se nemohu nějak vyznat...
Hele prosimtě,mohla by si mi napsat skype?TAm by to bylo asi lepší...
Kdyžtak ho sem napiš a já si tě přidám.
Ovšem jestli ti to vadí...KDyžtak napiš.

DÍKY předem

Sasha
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2010, 11:48

Re: Prosím poradte

26 úno 2011, 15:56

Napiš do Coolagent na mail coolagent@coolagent.cz, jestli by sis mohl u nich napsat SLEP test i když bys s nima nejel na žádnej pobyt. Taky napiš že bys samozřejmě zaplatil paplatky s tím spojené. Mě to stálo 390kč. Ale na ten test běž až někdy příští školní rok, nesmí bejt totiž starší než rok, aby ho ta škola mohla uznat.
V petersons je celkem těžký se vyznat ale boardingschoolreview je docela v pohodě. V petersons je vyhledávání tady: http://www.nelnetsolutions.com/pschools ... sector.asp
u boardingschoolreview tady: http://www.boardingschoolreview.com/searchschools.php
Jinak jestli chceš tak mi napiš mail a já ti pošlu seznam škol kam jsem psala já, už jsem to někomu posílala, jsou tam i maily.
Můj skype je sasha-m. (i s tou tečkou), ale stěhovali jsme se a ještě tu nemám net, takže na skype se moc nedostanu, většinou jsem na netu přes mobil. Ale sem tam se tam dostanu tak to můžeš zkusit. Dyžtak piš na mail munchova@seznam.cz

$ara
Příspěvky: 7
Registrován: 04 bře 2011, 20:25

Re: Prosím poradte

04 bře 2011, 21:11

Ahojte!
Chcela som sa opytat, ci bol niekto na americkej hight school v maturitnom rocniku..? Momentalne som v 2. rocniku, no je uz marec takze v 3. rocniku sa do USA urcite nedostanem. :/ :) Mam plno otazok ako sa tam dostat, ako to tam funguje, aku skolu si vybrat a vela dalsich... tak plzz ak si niekto najde cas napiste mi spravu. Velmi mi na tom zalezi! :) Vopred diiiky :)

Zpět na „Studium na střední škole“