Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Kreditní karta

01 dub 2008, 22:15

ja bych mohla odpovedet na tu prvni otazku - kartou tu platim pomerne casto a jeste ani jednou se nestalo, ze bych vyuzila jeji embosovanost
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

02 dub 2008, 12:31

1. takze - elektronicka karta ma vyhody i nevyhody. vyhody: při ztrátě se platí menší storno poplatek, nevyhody: neberou ji vsude(berou ji na méně místech než embosovanou), protože je k tomu potřeba speciální zařízení. Embosovaná je ta s vystouplým jménem, tzn. že ji vezmou skoro na všech prodejních místech. U embosované se ale platí větší storno poplatek při ztrátě. Pro toho, kdo hodně cestuje, se vyplatí embosovaná, pro toho, kdo chce používat kartu jen v čr, vyplatí se každopádě elektronická. Já, protože jedu do usa, mám embosovanou MasterCard.

2. Paypal je systém, ve kterém si online založíš účet. S ním pak můžeš nakládat jak chceš - posílat si na něj peníze, posílat si peníze z něj na svůj bankovní účet, platit při nákupu v e-shopech apod. Když si posíláš peníze na Paypal účet, uvádíš e-mailovou adresu. Takže jakoby se ti vytvořil peněžní účet k e-mailu. Další možnost placení na internetu je internetové bankovnictví přímo od banky. Například si zřídíš konto u Komerční banky a dostaneš k tomu zároveň heslo a přihlašovací jméno, kterým se přihlásíš do svého internetového bankovního klienta. Tam máš možnost posílat ze svého účtu peníze na účty ostatní.

No, snad jsem to vysvětlil dobře, kdyžtak ICQ 239303209 ;)

James
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2008, 21:13

Re: Kreditní karta

03 dub 2008, 19:34

Ok, díky. Akorát jak je to teda s tou registrací u Paypalu? Není tam nějaký problém s tím, protože v tom článku http://www.studujemevusa.com/platebni-k ... -internetu pepperos psal, že tam nějaký problém měl.

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

05 dub 2008, 21:18

Tak to nevím, se sluzbou Paypal nemam zatim zadne vetsi zkusenosti, krom toho že tam mám účet. Přes něj jsem ale ještě neplatil, zatím jsem to nepotřeboval.

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

06 dub 2008, 05:18

Me se nepovedlo po zaplaceni nastavit to, ze mi maji poslat zasilku na americkou adresu. Defaultne s emi tam nastavila ČR jakož to země, kde mám vedený účet.
Kdyby se ti to podařilo nějak obejít, dej vědět.

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

06 dub 2008, 10:15

Ale to by přece nemělo vůbec záležet na tom, kde máš vedený účet ne? Když si koupíš něco po internetu tak si to nechas poslat kam chceš a přes paypal jen zaplatíš ne? To mi přijde logický, ale nevim, nemam s tim zkusenosti

Moni
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2008, 12:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Kreditní karta

12 dub 2008, 11:37

Aby rekla pravdu, v tomhle se moc nevyznam. :D Chtela sem se zeptat, jestli treba na kartu i vybirate a jaky sou poplatky. a je teda vyhodnejsi si tu kartu zaridit u nas nez v usa?

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

13 dub 2008, 20:47

Myslim ze je to vyhodnejsi u nas, protože za posílání peněz na bankovní účet vedený v USA se platí velké poplatky. Na druhou stranu při výběru z bankomatu v USA českou kartou se platí také poplatky, je to u každé banky jiné, přibližně ale 90 kč za jeden výběr. Za placení kartou se ale nic neplatí, takže to je výhodné. V čr kartou vybírám z normálního bankomatu i s ní platím, vše mám zdarma.

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

14 dub 2008, 06:03

Jak který bankomat. Za výběr mi to hlásí většinou okolo 3 dolarů.

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Kreditní karta

15 dub 2008, 19:14

zalezi na bance, ja kdyz uz jsem byla nucena vybrat tak radsi vyberu hodne aby se to vyplatilo vic nez vybirat po $20, ale kdyz potrebujes hotovost neni to zas tak hrozne
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Zpět na „Studium na střední škole“