Luca
Příspěvky: 46
Registrován: 06 lis 2007, 18:57
Bydliště: Dobříš/Grand Marais
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Otázky a odpovědi

21 úno 2008, 11:28

kreditní karta
chtela bych se zeptat jak to mate v usa s kartou? mate založený korunový nebo devizový ucet? a jaký mate druh karty? jestli takovou tu placatou nebo embosovanou....budu si zařizovat kartu a netuším co se mi nejlépe vyplatí. dekuju moc za odpovědi :)

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Kreditní karta

21 úno 2008, 18:02

Příspěvek byl přesunut do vlastního tématu. Pro cestování do zahraničí se vyplatí embosovaná(s vystouplým jménem), protoze ji prijimaji vsude, ale musíš si za ní trochu připlatit. Elektronická je naopak levnější, za to má menší možnosti. Embosovanou taky můžeš používat po internetu, za to platíš víc za zablokování při ztrátě. Trochu je to popsano tady: http://www.mesec.cz/clanky/platebni-kar ... tronickou/ . Ja osobne si poridim embosovanou Visa Classic ke kontu G2 nadstandart od Komerční Banky.

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Kreditní karta

22 úno 2008, 03:29

ke studentskemu kontu od CSOB dostanes automaticky embosovanou kartu visa, nic za vedeni uctu jako student neplatis, ja jsem naprosto spokojena
navic jsem si tady zaridila ucet u banky - v cizine se nedaji vkladat penize na cesky ucet tak abych si kdyztak mohla penize co tady dostavam na kapesnem vlozit a platit tim kdyz neco objednavam pres internet
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

22 úno 2008, 06:10

Ja osobne pouzivam kreditni kartu VISA rodinneho uctu. Ucet je mezinarodni. Ale mam tu i debitni kartu od sveho osobniho uctu. Oboje je v Ceske Sporitelny, ale popravne s jejich sluzbami nejsem prilis spokojen.

Luca
Příspěvky: 46
Registrován: 06 lis 2007, 18:57
Bydliště: Dobříš/Grand Marais
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Kreditní karta

22 úno 2008, 22:05

dekuju za odpovedi:-)
koukám, že možnosti mam dost:-)
Mirkinho-a ty seš spokojenej s kartou? nebo si mel nekde problémy...

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

23 úno 2008, 10:04

ja to konto jeste nemam, budu sito zarizovat behem nejblizsich dnu, jestli chces, muzes pockat na podrobnosti. Jo a k tomu kontu G2 nadstandart je slava 1000 Kč u Student Agency na pobytu v USA, a pri ukazani platne ISIC karty ti daji 200 Kč, takže máš ISIC jakoby zadarmo, takze na tom jeste usetrim... 8-)

mol21
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2008, 20:08
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Kreditní karta

24 úno 2008, 18:45

Taky mám už nějakou tu dobu studentský účet u ČSOB. Jsem nadmíru spokojen, všechny platební příkazy a další operace jako dobíjení mobilu apod. dělám přes internet. Na pobočku jdu jenom když chci vložit peníze, které mám v hotovosti na účet. Za založení ani vedení účtu se nic neplatí, jediná významnější položka je asi 250Kč ročně za pojištění karty proti ztrátě. A ta karta to je asi to nejlepší..je to visa classic..embossovaná tzn. že se s ní dá nejen vybírat z bankomatu a platit v obchodech, ale především na internetu.
Studentský účet u KB je srovnatelný, jen tuším že KB narozdíl od ČSOB primárně vydává mastercard (což může být na některých místech v zahraničí problém) a taky má podle mě horší internetové bankovnictví.

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Kreditní karta

24 úno 2008, 22:42

a za 300Kc muzes mit pojisteni do zahranici na rok - sice jen s trimesicnim pobytem bez prestavky ale pokud clovek vic cestuje tak se to rozhodne vyplati - ja jsem si to zaridila loni v lednu usetrila jsem na pojisteni dost - jela jsem trikrat se skolou na tyden do francie a s kamarady na 10 dni na slovensko
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

mirkinho
Příspěvky: 145
Registrován: 06 lis 2007, 20:08
Bydliště: Kly u Mělníka
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Kreditní karta

27 úno 2008, 21:39

Tak dnes jsem si byl pořídit studenstke konto u KB, kartu opravdu vydavaji MasterCard, ke studentskemu Visa nevydavaji. Internetové bankovnictví jsem už taky vyzkoušel, všechno klape skvěle, zatím jsem spokojen. Do týdne mi vystaví i tu embosovanou MasterCard s vlastním designem...nejlepsi na tom je ze mi daji slevu 1000 korun u SA, v zari mi pripisou 333 korun za aktivitu účtu a rovnou mi dají 200 korun za prokazani se platnou ISIC kartou. A jako darek k otevření účtu jsem dostal webkameru :shock:

James
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2008, 21:13

Re: Kreditní karta

31 bře 2008, 17:39

Mam dva dotazy...
1) Jak je to se studentskou kartou VISA Electron od Ceske Sporitelny (neembossovanou)? Jake by bylo jeji vyuziti, bylo by s ni mozne platit?
2) Jak je to s tim placenim pres internet? Cetl jsem clanek http://www.studujemevusa.com/platebni-k ... -internetu, kde jsem se tedy nakonec nedozvedel, jestli je vhodny pouzit ten PayPal, ci neco jinyho (ale co)?

Zpět na „Studium na střední škole“