Stránka 1 z 1

Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 27 led 2009, 21:36
od Lumpi
Nevíte, za-li existuje v ČR nějaký program, kteří se specializuje na přípravu na složení zkoušky SAT I a II? Popř. jak moc může být obtížné skládání SAT z pohledu českého středoškoláka (gymnázium) a jeho vzdělání oproti američanům? Dá se případně tato zkouška s velmi poctivou přípravou zvládnout i při domácím studiu z učebnic a knížek?

Díky za vysvětlení!

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 28 led 2009, 17:52
od fulbright
Pokud vím, tak žádný veřejný přípravný kurz na SAT zatím neexistuje. Studenti tam musí využívat buď samostatnou domácí připravu za pomoci učenic nebo CD-ROMů nebo si mohou zaplatit některý z online kurzů u převážně amerických společností, např. u College Boardu, Kaplana apod.

Podle zkušenosti vím, že se dá dobře naučit i domácí přípravou s knihami, ale je to (jako jakékoliv učení a jakákoliv zkouška) hodně individuální. Výborný, tj. vysoký bodový výsledek Vám nemůže garantovat nikdo a nijak, tedy ani v žádném kurzu.

Problémová je hlavně sekce Critical Reading, kde je třeba zvládnout velmi speficifickou slovní zásobu a částečně také Writing, protože to je hodně o slohu a citu pro jazyk. Matematika naopak bývá lehká, ale člověk si musí zvyknout na styl zkoušky, tedy relativně snadné a krátké úlohy, ale ve velkém množství a časovém presu.

Obecně nejvíce pomáhá procházení mnoha cvičných testů, na což je potřeba dost času. Určitě platí, že čím více času přípravě na test věnujete, tím lepší bude výsledek. To se nedá nijak "cracknout".

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 10 úno 2009, 20:58
od Meteo
Dobrý den, měl bych také zájem o složení zkoušky SAT, nicméně, do maturity mi chybí už jen dva a půl roku a studia je čím dál více, tak nevím, jestli má cenu investovat svůj čas do přípravy (která bez kurzů bude určitě daleko náročnější) a jestli je vůbec možné tuto zkoušku úspěšně složit za přípravy v domácích podmínkách? Angličtinu mám aktuálně na úrovni FCE, ale zlepšuji se každým dnem :-).
PS: budu velice vděčný za objektivní názor, takže pokud vám vaše zkušenosti říkají, že je tu jen velmi malá šance, klidně se vyjádřete :)

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 10 úno 2009, 22:32
od fulbright
SAT jde určitě složit i velmi dobře v našich podmínkách přípravy, což potvrzují výsledky některých uchazečů o studium, které potkávám ve Fulbrightově komisi. Američané na tom nejsou s možnostmi přípravy zase tak o mnoho lépe...

Ideální je mít na přípravu hodně času a nespoléhat jen na jednu učebnici, ale projít jich víc, protože každá může přinést něco jiného a na něco jiného je dobrá. Absolutního favorita mezi učebnicemi neznám, ale základem je Official SAT Study Guide, protože je v něm osm cvičných testů od tvůrce zkoušky společnosti College Board, další nejrozšířenější učebnice vydávají nakladatelství Barron's, Princeton Review nebo Kaplan, stačí se podívat na Amazon, viz ttp://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url ... AT&x=0&y=0, tam píšou uživatelé i hodnocení knih.

Myslím, že s přípravou stačí začít až v předposledním ročníku, takže ještě máš čas, ale samozřejmě, pokud se ti do toho chce už teď, proč ne.

Ale SAT není jen o přípravě, je to taky o tom, na co kdo má intelektuálně. "Naučit se" na test, i když vám to moc nepálí, nějak ho přípravou "cracknout", to nejde, ten test je postavený na tom, že ověřuje schopnost myslet a uvažovat. Ale je nutné jít své osobní maximum a v tom příprava pomůže. Vysoký výsledek vám nikdo nemůže garantovat. V tom je to podobné jako u IQ testů, i když SAT nejsou IQ testy.

Takže pokud se ptáš na šanci získat vysoké skóre, inu, to záleží hlavně na tobě a tvých schopnostech. Opět je to podobné, jako by ses ptal, jaká je šance, mít vysoké skóre z IQ testu :)

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 11 úno 2009, 20:46
od Adam
pobavila me formulace uz jenom dva a pul roku:)to uz mas jenom 9,5 roku do phd na harvardu:)

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 17 úno 2009, 16:21
od fulbright
Přípravný kurz na SAT v Praze nabízí SmarterPrep:

Dobrý den,
rádi bychom Vás informovali, že jsme nedávno otevřeli přípravné kurzy na zkoušky SAT. Chystáme také kurzy připravující zájemce na další zkoušky, v nejbližší budoucnosti plánujeme otevřít přípravy na GRE a TOEFL. Veškeré informace jsou k nalezení na na našich stránkách http://www.smarterprep.cz.

Budeme Vám vděčni pokud na nás případné zájemce, kteří by se u Vás na podobné kurzy informovali, odkážete.

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 26 čer 2014, 09:28
od Veronika
Přípravu na SAT poskytuje v Praze firma Gain Access, dříve GMAT.cz. Podívejte se na SATprep.cz.

Re: Příprava na SAT v ČR?

Napsal: 26 čer 2014, 09:37
od Veronika
... link smarterprep.cz nefunguje :-(