HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

První dopis na admission office

18 úno 2009, 23:17

Zdravím. Rád bych se zkusil dostat na nějakou univerzitu v USA a v případě, že by mi nabídli slušný stipendium, bych tam i rád studoval a současně sportoval. Ted' jsem ve fázi přípravy na SAT a kontaktování jednotlivých škol. Proto bych se chtěl zeptat jestli je můj takovej ten první dopis na admission office(viz dále) v pořádku nebo jestli bych neměl něco doplnit, rozšířit, škrtnout. Uvítám každou radu, opravu, poznámku, připomínku. Samozřejmě budu rád i za každou odhalenou gramatickou či jinou chybu.
Díky Martin

Hello,

I am 17 year old student from the Czech Republic. In March 2010 I will graduate from high school. I have the best grades in my class. My GPA is almost 4 (exactly 3,98) and I plan to take the SAT and TOEFL in fall this year. I am a member of an ice hockey team which competes in the highest national league for 17 to 20 year old players. I have been playing this sport for 14 years and when I was 15 years old I was a member of the Czech ice hockey national team U16. The existence of the ice hockey team is one of many reasons why I have a serious interest to study at (name of the university).
I would be glad if you could inform me about an application procedure, requirements and possibilities of financial aid for international students.
I look forward to hear from you and hope to stay in contact.

Sincerely,

Martin

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: První dopis na admission office

19 úno 2009, 01:02

1 - projdi web a vsechny informace o prijmacim rizeni najdes tam

2 - cokoliv co nebudes vedet z webu na to se zeptej, rozhodne se ptej konkretne, nekonkretnich mailu dostavaj denne stovky

3 - stejne tak i s financni pomoci, nejdriv si vsechno najdi na webu a pak se ptej konkretne

Vysoke pracuji na uplne jinem systemu nez stredni. U strednich se musis dobre prezentovat a projevit zajem, u vysokych vse zalezi na vysledcich a prihlasce.
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

Re: První dopis na admission office

21 úno 2009, 00:01

Ok díky moc za odpověd'. Rád bych se tě zeptal na nějaký věci ohledně SATu, stipendií a tak, protože máš supr přehled a taky jsem čet, že si už SAT dělala:). Lepší a rychlejší to bude spíš na ajsku. Tak kdybys měla chvilku času tak tady moje ajsko: 364354492.

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: První dopis na admission office

23 úno 2009, 22:54

Ahoj Martine,
tvuj dopis je OK, ale neni mi uplne jasny jakej ma smysl ho posilat nejakym admission officers. Ano, skoly jsou rady kdyz applicant projevi zajem, ale spis to cekaji formou toho, ze si od nich vyzadas nejake dalsi informace, ty se jich treba muzes zeptat na nejaky stipendia pro sportovce atp. Protoze co cekas ze ti na takovyhle mail odpovi? Na vagni mail dostanes maximalne vagni odpoved :) Takze na tvym miste bych to nejak rozsirila o smysluplny otazky, pokud teda uznas za potrebne jim neco takhle psat.

Mas uz vybrany nejaky konkretni skoly?
Jestli te zajima neco o SAT nebo TOEFL tak ti taky rada poradim.

Mej se a hodne stesti

HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

Re: První dopis na admission office

25 úno 2009, 10:35

Ok díky. Bylo mi řečeno, že bych měl nějakej kontakt s tou školou navázat, tak jsem zkusil něco napsat a zeptat se.Zatím jsem nic nikam neposílal a posílat budu teda jenom v případě konkrétní věci.

HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

Re: První dopis na admission office

25 úno 2009, 10:49

Jinak škol mám vybraných asi 12. Ted' se připravuju na SAT a vůbec se nemůžu pohnout z místa v critical readingu a writingu. Matika se docela dá zlepšovat, ve cvičných testech jsem se dostal na nějakejch 700 bodů a myslím, že prostor pro zlepšení tam ještě je. Ale critical reading mám už asi 7 testů na stejný úrovni cca těch 500-550 bodů a writing to samý. Zajímalo by mě jak ses připravovala na tyhle dvě části?
TOEFL bych rád dělal až na podzim, ale půl roku jsem se připravoval na IELTS, protože jsem měl původně v plánu zkusit školu v Anglii, tak doufám, že TOEFL bude podobně stavěnej.

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: První dopis na admission office

25 úno 2009, 12:11

Na pripravu na SAT jsem si koupila tu tlustou modrou knihu od College Board (mam pocit ze se jmenuje The Official SAT Handbook - je to proste ta klasicka zakladni co ma kazdej :) ). Trosku se studem musim priznat ze jsem tu pripravu hodne odflakla :oops:
Napoprve jsem SAT delala s temer nulovou pripravou, vlastne jsem ani poradne nevedela jaky sekce ocekavat a bylo to hned rano po Halloweenu kdy jsem se pozde v noci vratila ze Salemu a spala asi 4 hodiny... :D Ale vysledek me velmi mile prekvapil, critical reading 690 :) Jenom matika se mi nepovedla (asi jen 630), protoze jsem mela trochu problem s nekterymi matematickymi pojmy v anglictine, samozrejme v cestine bych ty priklady asi chapala, ale zradila me slovni zasoba :)

Na druhy termin SAT jsem se teda zkusila pripravit o neco lip. Cetla jsem si tak nejak co se v te knize pise o jednotlivych sekcich a co je dobry vedet. Planovala jsem udelat vsech 7 practice testu co tam je, ale byla jsem lina a udelala jsem asi jenom 1 a pul... :D Jeste jsem si procetla knizku How to improve your SAT essay in 3 minutes a day, no ale moc velky ucinek to nemelo. S tim critical readingem je tezky pohnout, zalezi to na tom jakou mas slovni zasobu a 'cit' pro anglictinu. Ja jsem treba mela tu vyhodu, ze ctu hodne knizek v anglictine a tak mam pomerne slusnou zasobu tech typickych 'SAT slovicek'. Jinak delanim cvicnych testu si v critical reading urcite taky hodne pomuzes a existuji i knizky se seznamy nejcasteji testovanych slovicek - ale posud sam jak velky ucinek bude mit biflovani se slovicek z takovyhle knizky, ja jsem se dostala na druhou stranku a znudila jsem se tak, ze knizka skoncila na dne supliku :)
Takze abych to shrnula, lepsi metoda nez sprtani nejakych slovicek pomuze delat si testy a cist knizky. A taky si zkus poridit nejaky notysek nebo karticky kam si budes vypisovat slovicka, ktery jsou pro tebe novy a cas od casu si to projit. Je to mnohem lepsi nez ty zminovany knizky - takhle si stavis vlastni seznam slovicek delany tobe na miru :)

Ja jsem si tu matiku pak jeste vylepsila na 750 a v souctu jsem mela skore nad 2000 takze spokojenost :)

Co se tyce TOEFLu, je nesmirne dulezity naucit se tu formu toho testu. Jaky typy otazek ocekavat, jaky typy odpovedi hledat. Tohle je mnohem dulezitejsi nez opakovat si nejakou gramatiku. Doporucuju knizky od vydavatelstvi Delta nebo Barron's (pokud zijes v CR tak asi bude potreba objednat online...).

Ted me jeste napada, ze pokud se na univerzitu budes chtit dostat pres sport, je dobry zkontaktovat primo trenera, protoze oni taky rozhoduji koho si do tech tymu vyberou.
Jestli bych ti mohla poradit nejakou skolu s dobrym hokejovym zazemim, tak zkus BU nebo BC (ale tam musis mit i SAT II nebo ACT). Ale urcite by pro tebe mohla byt zajimava Northeastern, kde je hokej nesmirne popularni a zahranicni studenti nemusi delat SAT ;)

HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

Re: První dopis na admission office

25 úno 2009, 22:34

Díky moc za vyčerpávající odpověd' a rady.)
Určitě si udělám ty testy všechny v tý modrý knížce a pak uvidím, jestli mi ještě na něco zbyde čas. Ty slovíčka budu muset zlepšit, učím se jenom tady v Česku a ta slovní zasoba je špatná, i když se snažím číst v angličtině co nejvíc. Trošku mi dělá ale problém si najít čas. Na gymplu mám individuál, takže mi učení zabírá celkem dost času a zdá se mi, že je to náročnější, než když sem tam normálně chodil. A každej den dojíždím dvě hodiny na hokej. Snad to ale nějak dám. Jinak ty trenéry na universitách by měl kontaktovat můj agent. Ted' tam odjel na měsíc a měl by získat i nějaký dobrý doporučení, tak to snad vyjde. Rád bych se tam dostal přes sport a kdybych získal nějaký dobrý stipko, tak by to bylo supr. Dá se získat i kvalitní kombinovaný, sportovně akademický, stipendium na těch školách?
Díky za doporučení. Northeastern určitě zkusím, potom tam mám Babson college, Bentley, Quinnipiac, Skidmore, Notre dame, Boston taky, Miami a dál už nevím. Ještě asi uvidím taky podle výsledků SATu.
Jak velkou váhu maj známky ze střední když se rozhodujou o přijmutí? Tys byla na střední v ČR nebo v USA? Takovýhle výsledku critical readingu jsou fakt dobrý bych řek na mezinárodního studenta. A ještě bych rád věděl na jaký škole ted' seš?

Měj se hezky.

Martin

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 04:19

po roce na stredni tady jsem dosahla 1780 bodu a 111 v toefl a na ani jedno jsem se nepripravovala jelikoz co neumim to se jednoduse z knizky nenaucim
kdyz jsem prijela tak moje slovni zasoba byla: apple, central heating, little red riding hood a hello my name is lida... vsechno se da nejak zvladnout
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 11:45

Ja jsem delala normalka 8lety gympl v CR. Znamky jsem nemela nic extra - sice hodne jednicek, ale z fyziky, chemie a biologie standartne ctyrky. Myslim si - a doufam - ze admission officers jsou natolik zkuseni, ze pochopi, ze cesky a americky znamky se nedaji srovnavat. Podle me by te nemeli odmitnout jenom kvuli znamkam z nejaky uplne anonymni, neznamy skoly v CR. Ale nikdy nevis, vid.

Ted momentalne nestuduju nikde, loni v kvetnu jsem odmaturovala a davam si rok pauzu od skoly. Nekolik mesicu jsem byla v Bostonu (udelat si SAT a tak dale..) a ted jsem na chvili v Praze, nez se zase vratim do Bostonu. Podala jsem si prihlasky na 9 skol a cekam na vysledky.
Uz me vzali na Northeastern, Emmanuel a Suffolk. Porad cekam na BU, BC, Babson, Bentley a pak na Simmons a Wentworth (ale to jsou stejne jako Suffolk a Emmanuel jenom takovy pojistky...). Moje number one dream school je samozrejme BU :)

Jinak myslim ze mas hodne slusnou sanci se nekam dostat, jak pres vysledky ze skoly, tak pres hokej - hrajes v repre a to neco znamena! Urcite se da zkombinovat skolny akademicky i sportovni stipendium a dovedu si ho realne predstavit na skolach v Bostonu, protoze je to tady v podstate nejoblibenejsi college sport. (Zejmena na BU, protoze nema fotbalovej tym, nebo na Northeastern, kde fotbal neni moc extra... na BC je mozna ten fotbal popularnejsi, ale i tak si hodne potrpi na hokej).

Jestli se te vezmou nekam do Bostonu a okoli tak ti budu chodit na zapasy fandit, ja miluju hokej nejvic :D

Zpět na „Studium na vysoké škole“