Ismael
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2009, 16:16

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 13:03

BU se mi taky hodne libi, bude to jedna ze skol kam se chci pristi rok hlasit. Tak kez by se nam to vsem vydarilo a sesli sme se tam:-D
My nečteme v knize , ale kniha čte v nás. [ Charles Bukowski ]

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 13:33

To jo, kez by :)
Ja bych mela mit jasno asi za mesic... ale za tyden se pujdu zas na BU podivat, treba se mi podari uz se od nich neco dovedet. Muj status pise 'Our records currently indicate that review of your application is complete.' Proc mi to uz nemuzou rict, sakra, to se neda vydrzet, neuplyne hodina kdy bych nebyla myslenkama v BU... :D

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 19:17

Na rozdíl od Hanity si myslím, že je dobré dát školám vědět, "jsem tady, jsem takový a takový student a člověk a mám o vás zájem". Admission office to zaregistruje a může začít posílat informační materiály o škole, o různých akcích, např. chaty se současnými studenty pro potenciální uchazeče atd. Např. na různých College Fairs školy nedělají nic jiného, než že sbírají kontakty na zájemce. Takže bych se žádného úvodního dopisu nebál. Navíc tam velmi konkrétně zmiňuješ hokej, takže admission office může reagovat a dát ti třeba kontakt na trenéra apod. Obecně školy mají zájem vědět, jaký je o ně zájem a kdo se o ně zajímá :) Dobré na tom je, ža takovým úvodním dopisem si nemůžeš uškodit (přinejhorším ti neodpoví nebo pošlou nějakou automatickou vygenerovanou odpověď), ale může to pomoci. Samozřejmě je lepší nejdřív projít web a neptat se tedy na to, co najdeš na webu (např. jaké jsou požadavky), ale komunikace se školou, sdělení zájmu, je velmi důležité. Bude vám přidělen osobní admission officer, který s váma bude komunikovat, vy budete vědět, na koho se obrátit a když si vás zapamatuje a zaujmete ho, tak můžete mít na škole spojence ještě před podáním přihlášky :)
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 19:24

Hanito, mimochodem, jak je to na BU se stipendii pro zahraniční studenty. Podle mých informací to moc štědrá škola není, tedy pokud nepovažujeme za štědré např. polovinu školného... Podle výběru škol se mi zdá, že jsi schopna si velkou část financovat sama, ale můžu se plést.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 19:41

Ja jsem to predbezne kontaktovani admission offices resila tak, ze jsem si na nejakym formulari na webu zazadala o poslani brozurek... A na nekterych skolach, kam se hlasim jsem pred casem byla na campus tour a tam si od vas taky sbiraji informace aby pak zhodnotili vas zajem.
Ale zase je pravda, ze nejaky ten email uskodit nemuze... Moje namitka byla jenom ta, ze na takovyhle email by se Martinovi dostalo mozna tak nejakyho vygenerovanyho Thank you a ze lepsi strategie by byla pripravit si otazky :)

Jinak BU nedava cizincum need-based, ale merit nebo athletic dava. Ja jsem na zadny skole o scholarship nezadala, jsem odhodlana zatahnout to sama. Jenom Suffolk me mile prekvapil a nabidli mi $11,000 Dean's scholarship (merit-based). Ale ted uz muzu rict ze na Suffolk nejdu takze toho bohuzel nevyuziju.

HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

Re: První dopis na admission office

26 úno 2009, 23:54

Vůbec si ted' neumim představit, že bych udělal 2000 bodů. Mám problém se dostat přes 1750 a to ještě v cvičných testech. Já si myslím, že z knížek se dá trochu připravit. Nic jinýho mi stejně nezbejvá :) Na FCE jsem se před dvěma rokama připravoval jenom z knížek a nakonec to vyšlo na grade A, takže v pohodě. Sice mi to bylo k ničemu si v prváku dělat FCE, ale aspoň mám klid od seminářů:)

Se známkama problémy naštěstí nemám. A za těch 8 let na gymplu by mi mohli napsat nějakej hezkej doporučující dopis :D Ale myslím, že ty známky tak vážně brát nebudou jak říkáš. V repre ted' nejsem, ale byl jsem. Tenhle rok se sezona moc nepovedla.

No bylo by supr se potkat v Bostonu:) Uvidíme jak to dopadne. Jinak ten výběr těch škol stačí asi doladit někdy o prázdninách po SATu nebo radši dřív?

HoogerBooger
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2009, 23:01

Re: První dopis na admission office

27 úno 2009, 10:26

Jinak ten mail budu posílat určitě. Už jsem si našel potřebný informace o školách a až nám skončí play off, tak to začnu posílat s tím, že to povídání o sobě nechám stejný a jenom připojím konkrétní otázky. Snad mi nebude odpovídat automat :)

Já jsem si jistej, že bez stipendia bych to určitě neutáhnul. Nejlepší bude asi ta kombinace, popřípadě need-based.

Hanito jakej obor chceš studovat na BU?

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: První dopis na admission office

05 kvě 2009, 22:06

Sakra, ja na to tady uplne zapomnela :oops: :D

Tak ted uz muzu rict, ze budu studovat obor Organizational Behavior a to na BU :D

Nakonec me prijali vsude, kam jsem se prihlasila, nektery skoly nabidly i 1/2 tuition Presidential Scholarship, ale nedala jsem se zlakat a jdu na moji vysnenou BU. Takze ty pekne trenuj hokej a uc se na testy at tam jdes taky!! :D Go BU!

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: První dopis na admission office

08 kvě 2009, 21:46

Pokud se ti povede 1750 a jeste budes mit sanci na stipendium pres hokej, myslim, ze se to da dobre zvladnout. Kombinace silny student (1750 je vynikajici, neni to na Harvard, ale na vetsine skol budou nadseni) a uspesny sportovec je velice atraktivni. Muzes dostat stipendiu prospechove (merit-based) + stipendium sportovni, coz dohromady muze dat celou castku. Napr. ted to takhle dostal jeden kluk pres fotbal tusim na Iowa State University.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na vysoké škole“