Ismael
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2009, 16:16

SAT - organizace termínů

27 úno 2009, 17:46

Zdravim!
Rád bych se dověděl jak je to s Termíny SAT a SAT subject testů. Nějak si nedokáži představit jak se to bude Dělat. Pokud chci dělat SAT tento rok na podzim. V tom případě přicházejí v úvahu dva termíny a to říjen a listopad aby se to dalo stihnout do uzávěrky na přihláškách. A ted nevím jak na to nebo jak ste to dělali vy. To se SAT reasoning test a subject testy dělají na jednou v jeden termín ? Nebo se to Dá udělat tak , že reasoning test budu dělat v říjnu a subject testy v listopadu ?
My nečteme v knize , ale kniha čte v nás. [ Charles Bukowski ]

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: SAT - organizace termínů

27 úno 2009, 19:02

Kazdy test se musi delat v jiny termin - reasoning a subject ale pokud delas subject tests tak muzes delat az 3 v jeden termin.

Jinak na prihlasky se stihne i ten prosincovy termin
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Ismael
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2009, 16:16

Re: SAT - organizace termínů

27 úno 2009, 19:24

No tak to si mě potěšila. Dík za odpověď. Mám ještě jednu otázku. Jak je to s odesíláním výsledků SAT na cílenou školu? Lze to jenom při registraci SAT kde vyplňuješ školy kam se to má odeslat? Nebo to tam lze poslat nějak dodatečně? Ptám se kvůli tomu, protože se chystám SAT ,asi jako většina lidí, dělat 2x. Kdyby byl můj první výsledek opravdu špatný a přišel by škole tak abych si u nich neudělal špatný obrázek. A zase případně kdyby výsledky byly dobré a já je ze strachu neposlal na určitou školu a chtěl je poslat dodatečně. Tak jestli by to bylo vůbec možné?
My nečteme v knize , ale kniha čte v nás. [ Charles Bukowski ]

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: SAT - organizace termínů

27 úno 2009, 22:29

Jde to, stejně jako u TOEFL, i dodatečně. Jen to bude víc stát, protože pokud školy zadáš při registraci, tak v ceně je zaslání na čtyři školy, zatímco více než čtyři nebo zaslání tzv. additional score report později, se platí, ale není to zase nějak šíleně drahé, pouze USD 9,50 za kus, viz přehled poplatků na http://www.collegeboard.com/student/tes ... /fees.html. Taky to bude déle trvat, protože čekáš na výsledek, pak musíš objednat a musíš dále čekat, až to College Board zpracuje a než to přijde na školu, takže se to natahuje.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: SAT - organizace termínů

28 úno 2009, 19:50

navic oni koukaj jen na ten nejlepsi vysledek takze vubec nevadi kdyz jim posles ten spatny taky
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Zpět na „Studium na vysoké škole“