Johanka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2009, 23:02

mohu ještě teď něco dělat?

08 lis 2009, 01:39

Dobrý den,
ještě jsem se chtěla zeptat, zda jsou nějaké (lepší) univerzity, kde se dají dělat zkoušky bez SAT?

Jde o to, že jsem trochu zaspala dávání přihlášek na americké VŠ. Jde o to, že ještě bych se mohla zkusit vylepšovat skore v TOEFL (do kdy je možno TOEFL zkoušet?), ale SAT asi nezvládnu. Mám tedy ještě nějakou reálnou šanci? Moje angličtina je průměrná, ale ne asi tak super, abych SAT zvládla. Ale s přípravným intenzivním kurzem bych dobré výsledky v TOEFL mohla vzládnout snad brzo.

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: mohu ještě teď něco dělat?

18 lis 2009, 02:37

V mojem okoli vim treba o Northeastern, coz je dost dobra a zajimava skola, kam berou cizince bez SAT.

Ale poradim ti, abys SAT jeste zkusila! Nikdy nevis, treba se ti to povede. Oni u cizincu necekaji buhvijaky skore. Ja jsem si taky loni rikala ze SAT nemaji cenu, ze to nezvladnu a pak jsem to hecla a dala pres 2000 bez pripravy. Studium v USA je zivotni prilezitost a musis do toho jit na 100% i kdyz vysledek je hodne nejistej nekde v dalce. Hodne stesti!

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: mohu ještě teď něco dělat?

20 lis 2009, 11:39

V USA jsou určitě i školy, které SAT nechtějí. Buď je nechtějí vůbec (SAT prostě nevěří) nebo je chtějí pouze od Američanů, ale ne od cizinců. V knihovně Fulbrightovy komise máme katalog International Student Handbook, kde jsou tyto informace uvedeny. Můžeš se u nás stavit a projít si to.

Např. zrovna předevčírem jsem mluvil s paní z Florida Institute of Technology a tam SAT třeba taky nevyžadují.

Co se týká TOEFL, ten lze skládat častěji a navíc to není tak těžká zkouška jako SAT. TOEFL testuje dlouhodobě získané znalosti angličtiny, takže příprava spočívá v tom, že si zvykám na formát zkoušky a k tomu stačí udělat si pár cvičných testů. Takže u TOEFL je důležité, jakou angličtinu už máš teď. Pokud špatnou, pak příprava na TOEFL nepomůže a je nutné dlouhodobě na jazyku pracovat. Pokud dobrou, dá se to zvládnout dost rychle a na TOEFL můžeš klidně v prosinci.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na vysoké škole“