Bivojjames
Příspěvky: 1
Registrován: 22 lis 2009, 19:01

Mám ještě šanci se někam dostat?

22 lis 2009, 19:07

Dobrý den, láká mě možnost studovat v USA, jednak kvůli zdokonalení angličtiny, ale rovněž proto, že mám tuto zemi velmi rád a pokládal bych za čest, kdyby se mi podařilo na nějakou ze škol dostat.
Nicméně jsem prakticky vše podcenil a nyní jsem v maturitním ročníku a nemám v souvislosti s žádostmi atd. uděláno vůbec nic. Pokusím se v prosinci složit jazykové zkoušky, přičemž věřím, že v nich uspěji, nicméně uvítal bych vaší radu. Má vůbec smysl letos se o něco pokoušet? Na různých stránkách jsem četl o přípravě, která má trvat rok a půl, což ani náhodou nesplňuji. Stíhal bych se na nějakou školu dostat? Děkuji předem za odpovědi.

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: Mám ještě šanci se někam dostat?

30 lis 2009, 06:04

Ted uz asi nestihas, aspon co se tyce prestiznich univerzit. Ale statni skoly popr. community colleges berou prihlasky klidne az do cervna.

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Mám ještě šanci se někam dostat?

21 pro 2009, 15:49

Přesně. Ty nejvýběrovější školy (obvykle to jsou ty nejprestižnější školy s těmi nejlepšími stipendii), mají uzávěrku již v lednu nebo nejpozději v únoru. Řada dalších škol má ale uzávěrky později - v březnu, dubnu... a ty nejméně výběrové, mezi než patří dvouleté community colleges, kam se stačí vlastně jen zapsat, třeba i v létě. Takže záleží spíš, o jaké školy stojíš a na jaké školy máš.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na vysoké škole“