Johanka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2009, 23:02

Summer school na univerzitě

19 dub 2010, 15:02

Ahoj,
slyšela jsem o tzv. summer schools na univerzitách, které trvají například jen jeden měsíc apod.
Nechce se mi vysloveně jezdit na jazykový všeobecný kurz, které pořádají různé agentury typu EF, StudentAgency apod.
Nevíte o něčem, kam by se ještě dalo přihlásit?
Další podmínkou je, aby to bylo v červenci/srpnu, jelikož v červnu mám ještě zkoušekové.
Děkuji moc za všechny rady!!!

Artinka
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2010, 01:48

Re: Summer school na univerzitě

20 dub 2010, 16:29

Ahoj,
možností je mnoho. Záleží jen na tvých preferencích. Přes léto můžeš jet studovat v podstatě kamkoliv. Dokonce i většina Ivy league univerzit nabízí přes léto výuku pro mezinárodní studenty (většina Summer Sessions trvá zhruba ten měsíc). Nejlepší asi bude pokud si vyhledáš univerzity, o které máš zájem, a ťukneš si do vyhledávače Summer program. Nebo sem aspoň napiš, co zhruba tak od pobytu očekáváš (velikost univerzity, lokalita, prestiž školy...), a pak ti tu určitě někdo doporučí i nějakou univerzitu. Uzávěrka přihlášek je ještě daleko. Co se kurzů týče, většina škol nabízí buď jazykové kurzy, různé business kurzy nebo se můžeš přihlásit na akademické kurzy, které jsou otevřeny i běžným studentům univerzity přes léto. Teoreticky bys mohla vystudování těchto kurzů (hledej ty, co jsou s transfer kreditem) uplatnit i v rámci tvé vysoké školy, ale nejsem si jistá jestli to skutečně funguje i v praxi... Obvykle jediné, co potřebuješ, aby ses mohla přihlásit, je dostatek peněz a slušná angličtina (úroveň se většinou dokládá TOEFLem, ale některé školy berou i Cambridge exams - FCE apod.).

Johanka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2009, 23:02

Re: Summer school na univerzitě

20 dub 2010, 22:29

Ahoj,
už jsem se zrovna včera dívala na ty prestižní školy typu Yale, Harvard atd., většinou summer school mají, ale přece jen poměrně dost drahé.
Takže, abych nějak shrnula, o co mi jde :-)

1. Ráda bych, aby to bylo na nějaké univerzitě, protože mě láká prostřední amerických univerzit a i uvažuju o tom, že bych - až si dodělám v čr bakaláře - jela zbytek studovat do USA. Ráda bych teda nějak "okoukla" prostředí univerzit, přece jen tohle znám jen z filmů a seriálů.
2. Ubytování - preferovala bych přímo ubytování na koleji na univerzitě.
3. Cena - není až takový problém, ale přece jen co jsem se dívala na Yale apod., tak to bylo až moc na měsíc.
4. Termín - to je největší problém. Jelikož summer schools jsou většinou v květnu, červnu, červenci. A mně by se právě nejvíce hodila druhá půlka července a srpen, jenže v srpnu už nic moc není :(
5. Zaměření kurzu - klidně to může být kurz angličtiny pro cizince, šlo mi spíš o to, že jsem například předloni byla na jazykovém kurzu v San Franciscu. Ano, bylo to super, ale prostě mi nevyhovovalo, že to byla jazykovka.... já bych právě NAOPAK ráda byla v opravdovém prostředí domácí (americké) univerzity, ne někde, kde je to vysloveně jen pro cizince. Naprosto nejlepší by bylo, kdybych tam třeba mohla navštěvovat nějakou ten summer kurz angličtiny a zároveň si třeba dát i nějaký předměty - kurzy, něco, kde bych mohla potkávat i normální američany. Slyšela jsem, že na amerických univerzitách to i o prázdninách celkem žije.
6. Místo - preferuji New York, Boston, Chicago, Los Angeles.... samozřejmě bych byla jedině ráda, kdyby to nebyla nějaká úplně no name univerzita, jenže problém je, že znám jen těch cca 5 nejznámějších a v ostatních už se vůbec ohledně kvality atd. nevyznám.

Johanka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2009, 23:02

Re: Summer school na univerzitě

21 dub 2010, 00:53

P.S.: Jinak samozřejmě to nemusí být jen ESL kurz, jenže mám strach, že když si dám nějaký jiný, nebudu anglicky stíhat a ostatní američtí účastníci budou naštvaní.

Hanita
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2009, 22:45
Bydliště: Boston, Praha

Re: Summer school na univerzitě

04 kvě 2010, 23:03

http://www.bu.edu/celop - tohle porada moje skola, myslim ze to celkem odpovida tvym pozadavkum. ja jsem ten program nedelala, ale BU je skvela skola v super prostredi tak myslim ze by to za to stalo.

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Summer school na univerzitě

18 kvě 2010, 17:27

EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na vysoké škole“