Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Jak ziskat stipendium?

18 úno 2008, 18:14

Uz se me na to par lidi ptalo ale ja jsem pote co jsem byla prijata na tuhle skolu tak sem vymazala vsechny maily co jsem nepovazovala za dulezite, takze moc neporadim. Ale moc jich nebylo. Ty co se mi ozvali kladne, ze by me mohli prijmout a dat mi nejake stipko tak s temi jsem si dal psala, ptala se na podminky prijeti, jake by mi mohli dat stypko a tak. Ja se jim ozyvala loni priblizne touhle dobou (mozna o neco pozdeji) je to sice pozde ale urcite nejakou skolu sezenes. Pote co sem jim poslala prihlasku - coz bylo extremne pozde, tak mi pak poslali otazky na interview mailem a ja je vyplnila a poslala zpatky - jine skoly by to asi delaly stejne a nebo telefonicky. A ohledne testovani, vetsina mi rekla, ze by se to dalo nejak zaridit, ta na ktere ted jsem tak zadny testy nechtela a ja jsem jenom posilala vysvedceni za posledni ctyri roky (sestiletej gympl), ja jsem se s tim nikam nehnala takze mi ten proces od odeslani mailu do odeslani prihlasky zabral neco okolo mesice a pul - ale ja sem to fakt neresila a hlavne sem musela prekladat asi patnact stranek myho psani na portfolio. Muzes to stihnout mnohem rychlejc. Jinak pokud budou vyzadovat testovani tak ty testy se daj delat i v cechach. Info o tom muzes najit treba na http://www.fulbright,cz
jo ja nez sem poslala ty mialy tak sem akorat klikala na zalozku admissions a tam na kontakty ale potom sem prozkoumavala ty skoly ktere se mi ozvaly
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Jak ziskat stipendium?

19 úno 2008, 02:25

pokud bys chtela nejake blizsi info nebo cokoliv
icq: 344085256
skype: mimochodnik
mail: lidasobkova@centrum.cz
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Gaea
Příspěvky: 5
Registrován: 23 lis 2008, 21:03
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Jak ziskat stipendium?

27 lis 2008, 20:24

Ahoj,
chci se zeptat. Je nějaká šance na stipendium u soukromé školy v USA, když na tom nejsem zase tak finančně špatně, abych měla nárok na sociální stipendium, ale mám vcelku dobré výsledky ve škole? (Za poslední 4 roky -teď jsem v prváku na gymplu- základní školy jsem měla na vysvědčení pouze jednu dvojku)

taintedman
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2009, 16:28

Re: Jak ziskat stipendium?

02 čer 2009, 16:31

Jakej výdělek je myšlenej majlantem?
Chci zažátat o stipendium, ale rodiče vydělávaj docela dost ...
Nemáte k dispozici něco konkrétnějšího, kdy ještě můžu (a dostanu) stipendium?

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Jak ziskat stipendium?

03 čer 2009, 22:22

ziskat stipendium muzes v podstate vzdycky, jen zalezi na tom jak vysoke bude
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

klarag
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2008, 20:03

Re: Jak ziskat stipendium?

04 čer 2009, 03:57

Ahoj Lio,
mam jen dotaz na tebe. Tedka resim dilena, jeslti zustat v americe jeste dalsi rok a dodelat si tady stredni a nebo se vratit do Prahy. Pro me by byla otazka ceske maturity. Jak tys to vyresila? Uz si byla prijata na nejaky vejsky? Ps. Jak dopadly ty tvoje SAT?
pa Klara

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Jak ziskat stipendium?

08 čer 2009, 04:56

Ja jsem se rozhodla zustat v americe na maturitu. Vcera sem si vyzvedla diplom a tedka mirim domu. SAT jsem mela 1870, Chemistry 620, Literature 650, French (w listening) 790, TOEFL 111, ACT 28. Na vejsku me prijali do Gettysburg a Hapshire ale rozhodla sem se jet domu, protoze kvuli ty financni krizi mi nemohli dat dost penez. Je moznost si udelat nostrifikaci maturitniho vysvedceni ale ja se rozhodla si radsi udelat rozdilovky na tretak a opakovat ctvrtak v dalkovem studiu na gyperner. Ja bych urcite zustala v americe, pokud ti nabizi dostatecne stipendium, je to uzasna zkusenost!
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

TomasLozin
Příspěvky: 5
Registrován: 15 črc 2009, 22:28

Re: Jak ziskat stipendium?

15 črc 2009, 22:46

Dobrý den,
je mi 16 let a rád bych příští rok odcestoval do USA studovat, zajímá mne zda dávají stipednia i na státních školách, zda je lepší odcestovat s agenturou na 1rok na státní škole, nebo bez agentury na soukromou školu s kolejí a setrvat tam až do maturity, dály by mne zajímalo zda jsou v USA bežná stipendia a zda někdo z vás jej získal. Rách bych se dozvědel zda máte z USA i nějaké negativní vzpomínky nebo zda toho pobytu nelitujete a jestli to za to opravdu stálo. Předem děkuji

_Filips_
Příspěvky: 1
Registrován: 17 pro 2009, 18:51

Re: Jak ziskat stipendium?

17 pro 2009, 18:59

Dobrý den, mám dotaz. Jak se mám slušně zeptat na to jestli škola poskytuje stipendia? Samozřejmě to říci umím, ale chci aby to vyznělo co nejlépe, díky.... A kde je prosím možnost shlédnout životopis nebo styl jak ho psát? Děkuji...

m4luke
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2008, 22:36

Re: Jak ziskat stipendium?

04 led 2010, 00:22

TomasLozin: statni skoly (podle me) stipendia nedavaji z jednoho prosteho duvodu - studium na statnich skolach hradi stat. Studenti si plati akorat pomucky, ucebnice, vylety, vecirky atd... Co je lepsi ti nereknu, jen si myslim, ze pokud se nespecializujes na nejaky konkretni predmet, ktery bys mohl na soukrome stredni rozvijet nebo nejsi necim jinym zajimavy, tak ti stipendium nikdo neda...
S pobytem vylozene negativni zkusenost nemam a rozhodne nelituji.

_Filips_: obycejne Do you offer scholarships or other financial aid? by mohlo stacit. Nejaka super-veta ti stipendium neziska...

Zpět na „Studium na střední škole“