Caleb
Příspěvky: 11
Registrován: 10 úno 2010, 20:59

Re: Jak ziskat stipendium?

28 úno 2010, 14:36

Hoj.

Ja zacatkem ledna obeslal maily asi 150ti skolam. Pred par dny mi poslali e-mail z jedne skoly v Mainu, ze mi s radosti oznamuji ze jsem dostal stipendium ve vysi 60% skolneho (tj. 22500 dolaru = 430 000 kč). Takze ted mam plno prace se shanenim sponsoru atd, abych mohl doplatit zbytek. Jeste cekam odpoved od jedne skoly, tam to vidim na vetsi stipendium tak snad se zadari :)

KenyG
Příspěvky: 8
Registrován: 18 úno 2011, 15:47

Re: Jak ziskat stipendium?

18 úno 2011, 19:23

Čus,taky bych se chtěl dostat do zahraničí na střední přes stipendium,ale nevím kam napsat...
NEvíte?
Jsem na základce v 8.třídě ted jsem měl dvě dvojky jinak samí,ale už přemýšlím kam dál,chtěl bych se učit v zahraničí.Upe jedno kde,hlavně aby se tam mluvilo anglicky :D
Mí rodiče zrovna na tom finančně tak dobře nejsou,aby mi platily učení v zahraničí.aLE PRÁVĚ to stipendium,by pomohlo.Nevím celkem mě baví historie,taky jsem interesting in Maths and Physics.
Jsem uspěšný poměrně ve sportech,několikrát jsem reprezentoval školu v olympiádách apod.
Jde mi hlavně o to,abych si usvojil jazyk a tady v čechách je to takový o ničem...
Předem děkuji

$ara
Příspěvky: 7
Registrován: 04 bře 2011, 20:25

Re: Jak ziskat stipendium?

04 bře 2011, 21:13

Ahojte!
Chcela som sa opytat, ci bol niekto na americkej hight school v maturitnom rocniku..? Momentalne som v 2. rocniku, no je uz marec takze v 3. rocniku sa do USA urcite nedostanem. :/ :) Mam plno otazok ako sa tam dostat, ako to tam funguje, aku skolu si vybrat a vela dalsich... tak plzz ak si niekto najde cas napiste mi spravu, pretoze fakt potrebujem poradit. Velmi mi na tom zalezi! :) Vopred diiiky :)

m4luke
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2008, 22:36

Re: Jak ziskat stipendium?

25 bře 2011, 22:23

$ara:
nevim to jiste a nechci ti brat iluze, nicmene si myslim, ze na studium na stredni skole v USA uz je pozde. Muzes zkusit jeste nejakou agenturu, ktera by te treba vzala na pristi akademicky rok (11/12 - tvuj tretak). Pokud ti ovsem bude ve tvem tretaku 18 let, pak ti moc sanci na vyjeti ve tvem ctvrtaku nedavam. Ale mohu se mylit a jeden telefonat do nejake agentury ti asi rekne vic.

krysto6
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2011, 06:22

Re: Jak ziskat stipendium?

16 pro 2011, 19:59

hele to jste nikdo nemusel dělat žádný testy? (SSAT,TOEFL)
mě se zdá že se to od roku 2007 docela zpřísnilo!
no nevim jsem ve fázy že čekám na doporučení od učitelů, píšu eseje, a jedu jenom přes GATEWAY TO PREP SCHOOLS a tady sem si vybral 3 školy. Andover, The Hotchkiss school a The Masters school
- nic moc hezkýho kor když tohle forum bylo celou dobu opuštěný a nikdo koho bych se mohl zeptat...

barca2
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2013, 13:57
Bydliště: Brno

Re: Jak ziskat stipendium?

31 črc 2013, 14:57

A netušíte někdo, prosím, jestli je možné získat plné stipendium na Stanford? :D Neskutečně ráda bych tam šla :) Tak prosím napište, budu moooc vděčná :)
Předem děkuju za odpověď,
Barbora S. :)

Zpět na „Studium na střední škole“